Frymëzim dhe dije

STUDIOAKADEMIA

Muza Academy starton Kurset Online!

Keni nevojë të përmirësoni aftësitë tuaja?
Regjistrohu tani për kurset online për Music Production!

Realizo ëndrrën tënde!

Ke pasion muzikën? Dëshiron të bëhesh i famshëm? Realizo ëndrrën tënde tani!

STUDIO

SHËRBIMET

“MUZA” House Recording vjen me një eksperiencë disa vjeçare në fushën e produksionit muzikor dhe me një numër të madh materialesh në tregun muzikor në vend dhe jashtë tij. Për të gjithë artistët që kërkojnë profesionalizëm dhe standarde të larta në produksionet e tyre “MUZA” ofron shërbimet e saj.

KOMPOZIM   •   ORKESTRIM   •   REGJISTRIM   •   MIKSIM   •   MASTERIZIM

Për informacion më të detajuar ju ftojmë të na kontaktoni me anë të mundësive të poshtëshënuara.

AKADEMIA

“MUZA” Production Academy është e para shkollë në vend për llojin e saj. Qëllimi i saj është të përgatisë producentë profesionistë dhe ti japë mundësinë të gjithë të apasionuarve të nisin rrugën e artit në këto degë.

Produksion Muzikor

Të pëlqen të krijosh? Ke talent? Dërgojeni produksionin tuaj në një nivel tjetër.
Lexo më shumë

Inxhinier Zëri

Bëhuni profesionistë në manipulimin e audios live dhe në studio.
Lexo më shumë

DJ

Ke pasion muzikën? Dëshiron të bëhesh i famshëm? Realizo ëndrrën tënde tani!
Lexo më shumë

Video Produksion

Përgatitje profesionale në realizimin e klipeve apo materialeve të ndryshme.
Lexo më shumë

Kurse Speciale

Mësoni instrumentin tuaj të preferuar ose perfeksiononi teknikat tuaja vokale.
Lexo më shumë

GALERI

STUDIO

AKADEMIA

PLAYLIST

MUZA PLAYLIST

RRETH NESH

“MUZA” Production Company u krijua në vitin 1999, nga producenti dhe kompozitori i mirënjohur Edi Balili. Fillimisht aktiviteti i saj nisi si studio regjistrimi e cila njihet me emrin “MUZA” House Recording. Më pas në rrjedhën e viteve ajo shtriu rrjetin e saj edhe në Kosovë, Gjermani dhe Turqi, duke ndjekur hapin e kohës si në teknologji, ashtu edhe në produksione muzikore dhe diskografi. Kjo kompani në saj të punës, përkushtimit dhe ambicies solli një zhvillim të ri në tregun muzikor shqiptar dhe i dha një kontribut të rëndësishëm muzikës shqiptare. “MUZA” mban firmën e shumë hiteve shqiptare dhe një numri shumë të madh të materialeve në tregun muzikor, bashkëpunime me këngëtarë dhe instrumentistë të spikatur të skenave shqiptare dhe atyre europiane.

Pas gjithë këtyre viteve eksperiencë në fushën e produksionit muzikor, vjen një tjetër hap i rëndësishem në botën e muzikës shqiptare. “MUZA” Production Academy, kjo kompani zgjerohet si një strukturë polifunksionale. “MUZA” tashmë shërben si një qëndër trajnimi për të gjithë ata që kanë dëshirë dhe ambicie për të ecur profesionalisht në fushën e produksionit muzikor. Si një ëndërr e munguar e brezave ndër vite dhe pasionit të shumë muzikantëve, sot “MUZA” Production Academy realizon ëndrrën duke krijuar të parën shkollë të këtij lloji në vend.

STAFI

Edi Balili

Edi Balili

Composer/Producer

Kujtim Balili

Kujtim Balili

Producer/Conductor/Sound Engineer TKOBAP

Endri Kasmi

Endri Kasmi

Producer/Sound Engineer

Lefter Liço

Lefter Liço

Music Critic/Composer/Classical Arranger

Venera Lumani

Venera Lumani

Vocal Coach

Arben Lala

Arben Lala

Sound Engineer

Nertil Mehmeti

Nertil Mehmeti

Sound Engineer

Alfred Mersini

Alfred Mersini

Manager in Germany

Jay Lami

Jay Lami

Manager in UK

KONTAKT

*Nëse nuk merrni një përgjigje në inbox-in tuaj, ju lutemi kontrolloni folderin “spam”. Faleminderit!

Muza Production Company

ADRESA: BLLOKU GINTASH, RRUGA DRITAN HOXHA, TIRANË, ALBANIA.

phone  00355 69 40 800 60

mail  info@muza.al

Na ndiqni në:

facebook   instagram   youtube   soundcloud